مدل کابینت ام دی اف سفید

طراحی آشپزخانه و مخصوصا کابینت ها از مهمترین جنبه های دکوراسیون داخلی است. می توان بیان کرد؛ بیشتر زیبایی دکوراسیون داخلی به طراحی آشپزخانه مربوط می شود، بطوری که وجود کابینت آشپزخانه و تجهیزات مختلف نیاز به هماهنگی متناسبی با سایر قسمت های طراحی شده در خانه را داشته باشند.

طراحی آشپزخانه باید با توجه به نیاز و فضای موجود صورت گیرد.طراحی آشپزخانه تنها به معنای دکوراسیون و چیدمان وسایل در آن نیست. در نتیجه نقش کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه حائز اهمیت است. معمولا در دکوراسیون آشپزخانه کابینت ها بیشترین نقش را ایفا می کنند.

انتخاب یک کابینت مناسب برای آشپزخانه تصمیم بسیار سختی است زیرا کابینت ها دارای قیمتی بالا هستند و در نتیجه می توانند با زیبایی خود فضا را تحت تاثیر قرار دهند. کابینت ها علاوه بر اینکه ظاهر فضا را به خوبی جلوه می دهند در عین حال کاربردی هم باید داشته باشند.

مهمترین مسئله که از همه بیشتر چالش برانگیز است این است که؛ نه قیمت و نه ظاهر دلیل بر مناسب بودن کابینت ها برای فضا نیستند. بلکه دلیل آن این است که تنوع در کابینت ها با توجه به مد روز همیشه در حال تغییر است و مصالح و روش های جدیدی در ساخت و ساز وجود دارد که دارای ویژگی هایی با کیفیت عالی هستند. عوامل متعددی در انتخاب کابینت آشپزخانه تأثیرگذار هستند، مانند سبک، متریال، اندازه ها و قیمت های مختلفی در بازار وجود دارد که قبل از انتخاب آن ها باید تحقیقات زیادی انجام گیرد. مهمترین عامل این است که کابینت ها اغلب بیشترین هزینه ی آشپزخانه را شامل می شوند.

در ادامه بیشتر درباره کابینت ام دی اف؛ به خصوص کابینت ام دی اف سفید صحبت خواهیم کرد.پس تا اخر با ما همراه باشید.

مدل کابینت ام دی اف سفید

کابینت ام دی اف زیبا

کابینت ام دی اف زیبا امروزه کیفیت ام دی اف ایرانی بسیار بالا رفته است و حتی می شود گفت؛ در اکثر مواقع با جنس های ترک و غیره در رقابت هم می باشد. کیفیت ها چون نزدیک به هم شده؛ پس قیمت های آن هم به هم نزدیک است و تفاوت چندانی در بین ام دی اف ها نیست. تنها تفاوت بین مارک های آن است. ام دی اف اکثرا دو نوع ضعیف یعنی نازک و قوی یا ضخیم دارد که هر یک برای کار خاصی استفاده می شود ولی باید مراقب باشید تا از کار استاندارد استفاده کنند.

کارهای ام دی اف با این که هزینه ی کم تری نسبت به کابینت های دیگر در سایر سبک ها دارد، ولی این روز ها به قدری به کیفیت آن افزوده شده که نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنید؛ بیشتر هم به نظر می رسد. هزینه ی به نسبت مناسب کابینت ام دی اف و زیبایی بسیار این کابینت ها باعث شده که بسیار محبوب شود و طرفداران بسیاری پیدا کند. کار های ام دی اف کیفیت متفاوتی دارد اما باید مواظب باشید تا از مکان معتبری تهیه کنید زیرا این مدل کابینت به آب و رطوبت حساس است و اگر استاندارد تهیه نشود تمام هزینه شما نابود خواهد شد.

هر چه یشتر از روکش ضخیم برای ام دی اف استفاده کنید؛ جنس آن مرغوب تر می شود. قابلیت ابزار خوری ام دی اف بسیار بالا است. سطوح آن متراکم است و معایبی که در چوب معلوم می شود یا گره ها و بافت ها در ام دی اف مشخص نمی شود و بافت یک دستی دارد. تولید انبوه این نوع چوب و کابینت باعث شده؛ کارایی زیادی داشته باشد. کار های ام دی اف به خاطر وجود مواد شیمیایی در بافتش؛ در برابر حشره مثل موریانه و قارچ بسیار مقاوم است. همان طور که می دانید کابینت در زیبایی محیط بی تاثیر نیست؛ پس بهتر است این خرید را از فروشگاه ها و تولیدی های مطمئن انجام دهید.

مدل اپن و کابینت ام دی اف

مدل اپن و کابینت ام دی اف اپن آشپزخانه جزء مهمی از دکوراسیون آشپزخانه است که روی دکوراسیون آشپزخانه و زیباتر دیده شدن آن تاثیر بسزایی دارد و باید یک سری ویژگی را دارا باشد تا بتوانند به بهتر دیده شدن دکوراسیون آشپزخانه و نشیمن کمک کند.

اپن آشپزخانه در ایران رواج دارد و کمتر در کشورهای خارجی استفاده می شود . در کشور های دیگر از یک کانتر در وسط آشپزخانه استفاده می کنند و از اپن خبری نیست . برای آپارتمان ها و خانه های کوچک امروزی اپن گزینه مناسبی است و کمتر می توان از کانتر در وسط استفاده کرد.

مدل اپن ام دی اف هماهنگ با طراحی کابینت ها انتخاب می شود بنابراین وقتی فضا محدود است طراحی اپن هم حساس تر می شود. این دقت در انتخاب رنگ و همچنین جنس کابینت هم لحاظ می شود. در آشپزخانه های لوکس، مدل اپن ام دی اف از رنگ متضاد یا یکسان با درب کابینت ها انتخاب می شود. این ویژگی بستگی به کاربری کانتر آشپزخانه دارد.

اپن ام دی اف هم می تواند به صورت مدرن ساخته شود و هم دارای طراحی و سبک کلاسیک باشد . در مدل های ام دی اف می توانید از متریال های دیگر نیز در کنار آن و ترکیب با آن استفاده کنید . استفاده از شیشه و آینه در کنار ورقه های ام دی اف می تواند زیبایی آن را دوچندان کند .

کابینت ام دی اف سفید نی نی سایت

کابینت ام دی اف سفید نی نی سایت یکی از دغدغه های خانم ها انتخاب رنگ برای کابینت است. اگر انتخاب رنگ کابینت در اینترنت جستجو کنید، نظرات زیادی را درباره رنگ کابینت در نی نی سایت مشاهده خواهید کرد.بسیاری از کاربران رنگ سفید را برای کابینت ام دی اف پسند می کنند و دلایل آنها هم بسیار درست است.یکی از این دلایل این است که رنگ سفید فضا را بزرگ تر و دلباز تر نشان می دهد.کابینت ام دی اف سفید در آشپزخانه های بزرگ نیز شکیل و منحصر به فرد دیده می شود. رنگ سفید آرامش را با خود به همراه می آورد و حس نوستالژیک را در فضا ایجاد می کند.

رنگ سفید رنگی خنثی است و راحت می توان با سایر رنگ ها به خصوص رنگ های گرم، ترکیب کرد.سفید شامل طیف گسترده ای از رنگ هاست. سفید ساده که به دو صورت براق و مات است. سفید شیری، استخوانی مقداری مایل به زرد هستند. سفید عاجی ، سفید مرمری، سفید صدفی و … که استفاده از این ترکیبات رنگی سفید در کنار رنگ هایی مثل نقره ای، قهوه ای، طلایی و … ترکیبات جذابی بوجود آورد.

رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه یک انتخاب بسیار هوشمندانه است. کابینت سفید مات ریسک کمتری را نسبت به بقیه انواع کابینت ها به دنبال دارد. مدل کابینت سفید آشپزخانه شما را آماده پذیرش وسائل برقی یا تزئینی با هر رنگی می کند. از رنگ های گرم و انرژی بخش گرفته تا انواع طیف تیره و روشن رنگ های سرد. تصور کنید یک آشپزخانه با کابینت سفید مدرن و کفپوش رنگ چوب و دیوارپوش با کاشی های رنگارنگ چقدر می تواند جذاب و خواستنی باشد!

طرح و رنگ کابینت ام دی اف

طرح و رنگ کابینت ام دی اف انتخاب رنگ مناسب کابینت یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. به این منظور فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شوند. برای مثال اندازه آشپزخانه یکی از عوامل دخیل در این فاکتور می باشد. برای آشپزخانه های کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود، چرا که در این صورت فضای آشپزخانه را بزرگ تر از آن چه که هست نمایش می دهد. رنگ سرامیک های کف و دیوار بین کابینتی نیز از دیگر مواردی است که در انتخاب رنگ این المان تاثیر می گذارد.

رنگ غالب در طراحی دکوراسیون داخلی نیز از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در این زمینه می باشد. همان طور که در بالا اشاره شد، یکی از مزیت های این مدل، تنوع طرح و رنگ آن می باشد. در این جا تصمیم داریم به معرفی محبوب ترین انواع رنگ های کابینت ام دی اف بپردازیم.

_رنگ خاکستری در دسته رنگ های خنثی قرار دارد و به همین خاطر می توان از آن در کنار سایر رنگ ها نیز استفاده کرد. این رنگ برای آشپزخانه های مدرن بسیار مناسب می باشد.

_رنگ قهوه ای طیف وسیعی از روشن تا تیره دارد که می توانید بسته به سلیقه و نوع دکوراسیون، رنگ قهوه ای دلخواه خود را انتخاب نمایید. رنگ قهوه ای نسکافه ای و قهوه ای فندقی برای فضاهایی که مملو از نور و بزرگ هستند، مناسب می باشد. این رنگ ها به راحتی با سرویس چوبی هماهنگ می شوند.

_سفید مشکی از محبوب ترین رنگ های کابینت در سال جاری محسوب می شود. ترکیب رنگی سرد و خنثی با رنگی تند می تواند هماهنگی بسیار زیبایی را به وجود بیاورد.

_برای اینکه فضای آشپزخانه ای کاملا مدرن و منحصر به فرد داشته باشید، بهتر است از کفپوشی به رنگ طلایی متمایل به قهوه ای در کنار کابینت سفید طلایی استفاده نمایید.

کابینت های ام دی اف با روکش های متفاوتی به بازار عرضه می شوند و هر کدام قابلیت ها و زیبایی های خاص خود را دارند. تنوع طرح و رنگ آن ها نیز به اندازه ای بالاست که می تواند پاسخگوی تمام نیازها و سلیقه ها بوده و مشتریان را راضی نگه دارد.

چرا کابینت ام دی اف سوسک میزند

چرا کابینت ام دی اف سوسک میزند بدون شک برای ماندگاری کابینت ها باید از آن ها به درستی نگهداری کرد ولی اگر در حفظ و نگهداری آن ها سهل انگاری کنید، قطعا آسیب می بینند. یکی از این آسیب ها نفوذ سوسک و حشرات به داخل کابینت ام دی اف است.

راه از بین بردن سوسک های ریز کابینت ام دی اف:

_از آنجایی که کابینت های ام دی اف از چوب ساخته شده اند؛ پس با رطوبت و آب سازگار نیستند. یکی از راه های حفظ و نگهداری از این کابینت ها، دور نگه داشتن آن ها از محیط های خیس و مرطوب است‌. علاوه بر این، حشرات و سوسک های ریز در محیط های نمناک بیشتر نفوذ می کنند.

_کابینت ام دی اف خود را تمیز کنید و از قرار دادن وسایل غیر بهداشتی در داخل آن خودداری کنید. سوسک ها از محیط های کثیف خوششان می آید و اگر متوجه کثیفی کابینت شما شوند، به سرعت خودشان را به آنجا می رسانند. اگر از این مهمان های ناخوانده بیزار هستید، پس به تمیزی و نظافت کابینت خود توجه کنید.

_پس بهتر است دو مورد اول را رعایت کنید تا از شر این سوسک های ریز رها شوید. حواستان باشد که اگر این سوسک ها تخم گذاری کرده اند، مجبور به استفاده از حشره کش ها و سموم خواهید بود تا بتوانید آنها را به طور کامل از بین ببرید.

ضخامت ورق ام دی اف کابینت

ضخامت ورق ام دی اف کابینت از چسباندن 2 یا چند ام دی اف خام بر روی هم، ضخامت های 3 سانتیمتری، 5 سانتیمتری، 6 و 7 سانتیمتری به دست می آید که با چسباندن روکش بر روی آنها بصورت صفحه کابینت ام دی اف در آمده و مورد استفاده قرار می گیرد.

این روکش ها با چسب هایی به نام چسب گرم و به وسیله دستگاه های ترموفرمینگ بر روی ام دی اف های خام با ضخامت های تعریف شده چسبانده می شوند. بیشترین مصرف صفحه کابینت ام دی اف ضخامت های 3 سانتیمتری و 5 سانتیمتری می باشند.

نوع روکش این محصولات بسته به مات یا براق بودن آن نیز در قیمت این محصولات تاثیرگذار است. مورد دیگری که تاثیر زیادی در نرخ فروش انواع صفحه کابینت اعم از نوع ۳ سانتی آن تاثیر دارد. نوع و جنس متریال به کار رفته در تولید آنها است. برند های مختلف تولید کننده ورق های ام دی اف ایرانی و خارجی هر کدام دارای درجه کیفی متفاوت و قیمت فروش مختلف هستند. استفاده از هر نوع این محصولات تاثیر مستقیم بر روی نرخ عرضه صفحات تولید شده می گذارد.

صفحه کابینت ام دی اف 3 سانتی

صفحه کابینت ام دی اف 3 سانتی بیشترین میزان تولید و استفاده از صفحات مربوط به ابعاد ۳ سانتیمتری است. صفحه کابینت های ۳ سانتیمتری را با دوبل کردن ورق ام دی اف ۱۶ میلیمتری و روکش زنی آن به تولید می‌رسانند. ضخامت اصلی محصولات به صورت دقیق ۳٫۲ سانتیمتر با طول ۴۱۰ و عرض ۶۵ و ۶۰ سانت است. صفحه کابینت ام دی اف ۳ سانتی با قیمت پایین تری از سایر ابعاد به فروش می رسد.

قیمت فروش صفحات ۳ سانتی در برند های مختلف ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشد. جنس ام دی اف خامی که به عنوان مغزی اصلی استفاده می شود تاثیر زیادی در قیمت فروش این محصولات دارد. ورق های خام خارجی معمولا گران تر از نمونه های ایرانی موجود در بازار می باشند.

همچنین برخی از کارخانه ها در تولید این صفحات کابینت از روکش های خارجی و وارداتی کشور هایی مانند ترکیه استفاده می کنند. استفاده از این متریال نیز باعث بالا رفتن قیمت تمام شده صفحات می شود. مات یا براق بودن و برند تولید کننده نیز نقش زیادی در لیست قیمت صفحه کابینت های ۳ سانتی دارد. به دلیل نوساناتی که در چند ماه اخیر در نرخ فروش محصولات چوبی ایجاد شده است، توصیه می شود قبل از اقدام به خرید این محصولات نرخ فروش به روز آن ها را از مراکز پخش معتبر استعلام کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.