ماکارونی لوله ای بلند که از زمان امپراتوری روم در ایتالیا رایج شد!

منشا دقیق ماکارونی لوله ای بلند محبوب تا حدودی دشوار است زیرا از زمان امپراتوری روم وجود داشته است، اما قطعاً در ایتالیا رایج شده است.

گنوکی نوعی پیراشکی خمیری است که به اندازه یک چوب پنبه کوچک به قطعات خرد می‌شود و اغلب سیب‌زمینی، اسفناج، ریکوتا، تخم‌مرغ، پنیر مانند این دستور گورگونزولا gnocchi یا به سادگی تابه سرخ شده با کره و مریم گلی دارد.

شاید یکی از متداول‌ترین پاستاهای مورد استفاده در جهان، اسپاگتی است که منشأ آن چین است و از طریق مسافر تاجر محبوب مارکوپولو به ونیز وارد شده است.

رشته فرنگی اسپاگتی بسیار بلند، نازک و گرد شکل است و معمولاً با انواع مختلفی از سس ها، گوشت ها و سبزیجات از جمله سس مارینارا، کوفته و قارچ سرو می شود.

یکی از معروف ترین غذاهای این نوع پاستا اسپاگتی آلا کاربونارا است.

ماکارونی

Sagne torte یک ماکارونی مارپیچی شکل است که در Puglia ایتالیا تولید شده است و معمولاً با انواع سس های گوشتی مخلوط سرو می شود.

یکی از سنتی ترین دستور العمل ها sagne e fagioli از منطقه آبروزو است.

این سبک ماکارونی بسیار محبوب در مناطق کالابریا و کامپانیا سرچشمه می گیرد و دارای شکل لوله ای بزرگ است، تقریباً مانند برش های شلنگ باغچه.

آنها معمولاً در دستور العمل های مبتنی بر سس گوجه فرنگی استفاده می شوند، مانند این پچری با دستور پخت راگو ناپلتانو، دستور العمل های سس غذاهای دریایی یا هر نوع غذا با لهجه های سنگین سیر.

تورتیگلیونی که از ناپل سرچشمه می گیرد، دارای طراحی لوله ای با برجستگی های کوچک است که در جهت کمی مورب در طول لوله کشیده شده است.

این نه تنها باعث زیبایی آن می شود، بلکه یک هدف کاربردی عالی نیز دارد، زیرا تورتیگلیونی برای نگهداری انواع سس های پر بدن مناسب است.

ریگاتونی یک شکل لوله ای بزرگ با برجستگی های عمودی است که در طول لوله به سمت پایین کشیده می شود.

کمی بزرگتر از پنه است و اغلب با راگوی گوشت و همچنین انواع سس های سبک و سنگین مانند این ریگاتونی در دستور غذای سالسا روزا سرو می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.