ظروف پلاستیکی آشپزخانه که در آن بطری پلاستیکی وجود داشت باعث آب گرفتگی شد

از آنجایی که اغلب مواد غذایی فاسد می شوند،  بطری پلاستیکی بسته بندی های پیشرفته مواد غذایی باعث می شود زمان و فاصله بیشتری بین تولید و مصرف وجود داشته باشد و ضایعات مواد غذایی کاهش یابد و جوامع مدرن امکان پذیر شود. کاهش بسته بندی مواد غذایی بدون تجزیه و تحلیل اثرات بر ضایعات مواد غذایی ممکن است یک آشفتگی زیست محیطی و اجتماعی ایجاد کند. غذا و بسته بندی آن باید به عنوان یک واحد در نظر گرفته شود.

اما چنین تحلیلی ساده نیست: اثرات زیست محیطی بین محصولات غذایی متفاوت است. برای مثال گوشت گاو را در نظر بگیرید. یک مطالعه نشان داد که تأثیر آب و هوای گوشت گاو 780 برابر بیشتر از تأثیر بسته بندی آن است.

همین مطالعه نشان داد که ضربه یک بطری جدیدترین وسایل پلاستیکی اشپزخانه آب 17 برابر بیشتر از ضربه آب است. این بدان معناست که حتی بسته بندی دقیق گوشت گاو می تواند از نظر زیست محیطی توجیه شود اگر ضایعات گوشت گاو را کاهش دهد. هر چند بطری های آب یکبار مصرف غیرقابل توجیه به نظر می رسند.

در تجزیه و تحلیل ضایعات مواد غذایی و بسته بندی تولیدی ظروف پلاستیکی به عنوان یک واحد، محققان همچنین باید شایع ترین دلایل ضایعات را بدانند. در حالی که بسته بندی می تواند مواد غذایی را حفظ کند، اما اگر به درستی نیازهای مصرف کنندگان را برآورده نکند، می تواند به ضایعات مواد غذایی نیز کمک کند.

ظرف یکبار مصرف میوه مصرف‌کنندگان معمولاً غذا را به دلیل خراب شدن آن هدر می‌دهند – یا فکر می‌کنند بدلیل اینکه تاریخ روی بسته‌بندی گذشته است خراب شده است. در حالی که تاریخ‌های «بهترین قبل» و «استفاده تا» اغلب قابل تعویض هستند، در بیشتر کشورها «بهترین قبل» به کیفیت غذا و «استفاده تا» به ایمنی غذا اشاره دارد. مصرف کنندگان، به ویژه افراد جوان تر، در مورد استفاده از بینی خود اطمینان ندارند.

 • منابع:
  1. Plastic packaging has an evil twin

 • تبلیغات: 
  1. زیر انداز می تواند مشکلات بی خوابی شما را از بین ببرد
  2. بلند کردن مژه در ده روز با محصولاتی از دل طبیعت!
  3. کارآفرین جوانی که به کارکنانش مازراتی هدیه داد!!!
  4. چرا نمی توانیم در مدرسه سویشرت بپوشیم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.