سگ نگهبان از قدیم وجود داشت

بسیاری از نژادهای سگ نگهبان از دنیای قدیم مانند گریت پیرنه از فرانسه، مارماس از ایتالیا، و آکباش و چوپان آناتولی از ترکیه وجود دارند. آنها چندین ویژگی مشترک دارند. اول اینکه همه آنها بزرگ هستند. اغلب آنها رنگ روشن دارند.

دام ها با ترس ذاتی خود از گرگ، کمتر از سگ های رنگ روشن تر در مقابل رنو تی تیره یا سیاه احساس خطر می کنند. این بدان معناست که سگ های سفید برای گروهی از گوسفندان برای زندگی در میان آنها قابل قبول تر هستند.

علاوه بر این، نژادهای سگ نگهبان فاقد نیروی شکار هستند، که باعث می‌شود کمتر حیوانات را تعقیب کنند و شکار کنند. این یک سگ نگهبان را از تعقیب حیواناتی که قرار است از آنها محافظت کند جلوگیری می کند یا حداقل مقدار آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. سگ های نگهبان طبیعتاً محافظ هستند. روبالشتی آنها احساس می کنند موظف هستند از دام هایی که با آن بزرگ شده اند محافظت و دفاع کنند.

این رفتار نگهبانی غریزی است. آموزش داده نمی شود و نمی توان آن را آموزش داد. سگ یا آن را دارد یا ندارد، در این صورت شکست خواهد خورد.

این واقعیت که رفتار سرپرست غریزی است به این معنی نیست که کشاورز نقشی ندارد. اینطور نیست که سگ نگهبان را با گله رها کنید و بس. تربیت صحیح توله سگ مهم است. رفتار خوب، مانند پارس کردن هشدار، می تواند تشویق شود، و رفتار بد، مانند جویدن یا تعقیب دام، باید منضبط شود.

برای اینکه یک سگ نگهبان با موفقیت کار کند، قیمت روفرشی کشدار ضدآب باید با گله پرورش داده شود، نه اینکه در میان انسان ها رشد کند. یک آغل با گروهی از گوسفندان مسن که آرام هستند، یا انبار بره، مکان های خوبی برای شروع یک توله سگ در سن حدودا هشت هفته است.

 • منابع:
  1. Guardian Dogs for Sheep

 • تبلیغات: 
  1. کاناپه که به عنوان مبل، نیمکت یا چسترفیلد نیز شناخته می‌شود
  2. تغذیه لازم با شیره زغال اخته
  3. توت یک گیاه پر استقبال در درنیا
  4. روش های مختلف بازاریابی موفق که نمی دانستید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.