سلستین بلور شکیل ترین نوع هندسه را دارند

هر فردی هر روز از محصولات ساخته شده از مواد معدنی و سلستین بلور استفاده می کند و نمکی که به غذا اضافه می کنیم هالیت معدنی است و قرص های آنتی اسید از ماده معدنی کلسیت ساخته می شوند و یاقوت سرخ و یاقوت کبود انواع رنگی یک ماده معدنی به نام کوراندوم هستند.

برای ساختن چیزی به سادگی یک مداد چوبی به مواد معدنی زیادی نیاز است و “سرب” از گرافیت و مواد معدنی خاک رس، نوار برنجی از مس و روی ساخته شده است و رنگی که آن را رنگ می کند حاوی رنگدانه ها و پرکننده های ساخته شده از انواع مواد معدنی است.

یک تلفن همراه با استفاده از ده ها ماده معدنی مختلف ساخته می شود که از معادن در سراسر جهان تهیه می شود.

اقلام متداول ساخته شده از مواد معدنی: بیشتر چیزهایی که ما در زندگی روزمره خود استفاده می کنیم یا از مواد معدنی تهیه می شوند یا با استفاده از محصولات معدنی تولید می شوند.

قرص های ضد اسید از کلسیت ساخته می شوند، نمک خوراکی هالیت خرد شده، از چندین ماده معدنی برای ساخت یک مداد چوبی و ده ها ماده معدنی از کشورهای مختلف برای ساخت تلفن همراه استفاده می شود.

ساختار کانی هالیت: کانی “هالیت” دارای ترکیب شیمیایی NaCl است و یعنی حاوی تعداد مساوی اتم سدیم و کلرید است و در این مورد آنها اتم هایی با بار الکتریکی هستند که به عنوان یون شناخته می شوند.

سلستین بلور

آن یون ها در یک الگوی مکعبی قرار گرفته اند که در همه جهات تکرار می شود و یون های سدیم کوچک بین یون های کلرید بزرگتر قرار می گیرند.

“ترکیب شیمیایی قطعی” به این معنی است که همه موارد آن کانی دارای ترکیب شیمیایی است که در محدوده محدودی خاص تغییر می کند.

به عنوان مثال: هالیت معدنی (معروف به “سنگ نمک” در هنگام استخراج) دارای ترکیب شیمیایی NaCl است و از تعداد مساوی اتم سدیم و کلر تشکیل شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.