رشته پلویی محلی که در فیلیپین به دانش آموزان هدیه داده میشود!

این مطالعه تحت حمایت کمپین Infomediary  موسسه تحقیقات برنج فیلیپین انجام شد. اساساً، کمپین جوانان 13 تا 16 ساله را با بسیج آنها به عنوان رسانه های اطلاعاتی CSRA یا ارائه دهندگان اطلاعات درگیر کشاورزی می کند.

برای اینکه دانش‌آموزان یک واسطه اطلاعاتی باشند، باید بتوانند اطلاعات مربوط به رشته پلویی محلی را بخوانند، موج‌سواری کنند یا پیامک بفرستند و آن‌ها را با والدین کشاورز یا سایر کشاورزان در جوامع خود به اشتراک بگذارند. در مولفه خواندن، نشریات مربوط به برنج، که دانش آموزان می توانند قرض بگیرند، به مدارس شرکت کننده داده می شود.

در کامپوننت Surf، دانش آموزان با PinoyRice آشنا می شوند، که وب سایتی است که حاوی اطلاعات زیادی در مورد تولید برنج در فیلیپین است. مؤلفه متن، دانش‌آموزان را با مرکز متن PhilRice آشنا می‌کند، که یک سرویس پیام کوتاه است که به همه سؤالات مربوط به برنج پاسخ می‌دهد.

ماکارونی

کلیه دانش آموزان شرکت کننده در کمپین در این تسهیلات ثبت نام کرده اند. تمام اس ام اس هایی که می فرستند برای تحلیل محتوا به یک پوشه جداگانه می روند. PTC و PinoyRice هر دو توسط آکادمی باز آن زمان برای کشاورزی فیلیپین توسعه داده شدند.

در سراسر کشور، 108 مدرسه در این کمپین شرکت کردند. همه تشویق شدند تا CSRA را در برنامه درسی مدرسه خود در سال تحصیلی ژوئن 2014 تا مارس 2015 ادغام کنند. این کمپین با همکاری وزارت آموزش و پرورش فیلیپین و گروه مشورتی برنامه تحقیقاتی بین المللی کشاورزی در مورد تغییرات آب و هوا، کشاورزی و امنیت غذایی انجام می شود.

قبل از ادغام، معلمان شرکت کننده در مورد CSRA در ایستگاه آزمایشی مرکزی فیل رایس، آژانس اصلی تحقیق و توسعه برنج در کشور آموزش دیدند. ادغام به این معنی است که معلمان باید CSRA را در مدارس مربوطه خود تدریس کنند.

به معلمان شرکت‌کننده سه ماژول CSRA و یک راهنمای آموزشی در مورد تغییر اقلیم 101، استراتژی‌های کاهش تغییرات آب و هوا، و استراتژی‌های سازگاری با تغییرات آب و هوا ارائه شد. هر سه ماژول به زبان فیلیپینی هستند.

تغییر اقلیم 101 حاوی اطلاعات اساسی در مورد علم CC و تأثیرات آن بر تولید برنج است که به جلوگیری از ایجاد ترس در بین دانش آموزان کمک می کند. مشخص است که ترس در مورد انطباق با CC انگیزه عمل نمی کند. ماژول استراتژی‌های کاهش تغییرات آب و هوا به روش‌های مختلفی می‌پردازد که از طریق آن مداخلات انسانی پدیده CC را تشدید یا کاهش می‌دهد.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.