بهترین پمپ آب ایران

اگر در یک شهر یا شهرک زندگی می‌کنیم، تقریباً فکر نمی‌کنیم که آب هر روز چگونه برای ساکنان ما تامین می‌شود. روستاهای کوچک نیز اغلب لوله هایی را برای انتقال آب برای هر خانه در منطقه تامین می کنند. تنها چیزی که باید بدانیم این است که چگونه دریچه را در سینک باز کنیم.

زیرا کار داخلی قابل مشاهده نیست و تامین آب به همسایگان پایین جاده وابسته نیست. هر خانه دارای چاه و سیستم الکترومکانیکی برای کشیدن آب از چاه و تامین آب به خانه است. در این مقاله مروری بر پمپ آب و نحوه عملکرد آن، انواع و کاربردهای آن ها ارائه شده است.

پمپ آب چیست؟
پمپ آب بی صدا را می توان به عنوان پمپی تعریف کرد که از اصول مکانیکی و هیدرولیکی در سراسر یک سیستم لوله کشی استفاده می کند و نیروی کافی برای استفاده در آینده ایجاد می کند. آنها تقریباً در یک ساختار و در غیر این صورت به دلیل تمدن اولیه در ساختار دیگری بوده اند. در حال حاضر این پمپ ها در طیف وسیعی از کاربردهای مسکن، کشاورزی، شهری و تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند.

اصل کار پمپ آب
اصل کار یک پمپ آب کوچک عمدتاً به اصل جابجایی مثبت و همچنین انرژی جنبشی برای فشار دادن آب بستگی دارد. این پمپ ها از برق AC استفاده می کنند و در غیر این صورت از برق DC برای انرژی دادن به موتور پمپ آب استفاده می کنند در حالی که سایر پمپ ها می توانند از انواع دیگر درایورها مانند موتورهای بنزینی در غیر این صورت دیزلی استفاده کنند.

پمپ آب یک دستگاه قابل حمل است و در چندین کاربرد خانگی قابل استفاده است. این پمپ ها برای پمپاژ حجم عظیمی از آب از مکانی به مکان دیگر استفاده می شوند. هدف اصلی پمپ آب همه کاره است.

یک پمپ با کیفیت که بتوان با دقت انتخاب کرد ممکن است برای تخلیه آب از یک منطقه کم سیل، پر کردن مجدد استخر و وان حمام، گردش آفت کش ها در غیر این صورت کود عالی باشد. مجموعه پمپ های آب بسیار بزرگ است، بنابراین، هنگام انتخاب یک پمپ قوی و ثابت، باید در مورد نیاز فکر کرد.

انواع پمپ آب کشاورزی
انواع پمپ آب کشاورزی، پمپ های آب به دو نوع جابجایی مثبت و گریز از مرکز طبقه بندی می شوند. این پمپ ها عمدتاً برای تامین مداوم آب از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده اند.

پمپ آب ساختمان مسکونی
پمپ آب ساختمان مسکونی، پمپ های گریز از مرکز با یک پروانه چرخان طراحی شده اند که می تواند برای تامین آب به پمپ و فشار جریان تخلیه مورد استفاده قرار گیرد. این پمپ ها انواع مختلفی دارند که شامل مدل های زباله، شناور و استاندارد می شود. با استفاده از این پمپ ها می توان انواع مایعات را با ویسکوزیته پایین پمپاژ کرد. و همچنین این پمپ ها با سیالات نازک به خوبی کار می کنند و سرعت جریان بالایی دارند.

این پمپ ها در چندین کاربرد مانند ساختمان و همچنین سیستم آب قابل استفاده هستند. این پمپ ها برای تامین آب مورد نیاز ساختمان ها و مطابق با سیستم های پنوماتیکی که نیاز به بالابر بدون مکش است، استفاده می شود. هدف اصلی این پمپ های آب پمپاژ آب از چاه های منازل و افزایش فشار آب در خطوط آبگیری است.

پمپ‌های گریز از مرکز یک منبع فشار بی‌وقفه برای سیستم‌های حفاظت آتش ارائه می‌کنند و می‌توانند مانند پمپ‌های سامپ در پیکربندی‌های افقی یا عمودی عرضه کنند.

پمپ های گریز از مرکز افقی به مشکلات کلی متعددی هستند. اینها ممکن است نیاز به گردش مایع داشته باشند تا گرمای بیش از حد را که ناشی از منابع کم است، متوقف کند. این نوع پمپ ها باید برای عملکرد مناسب آماده شوند.

از آنجایی که هد سیستم مکش مثبت در هنگام انتخاب پمپ بسیار کمتر است، می تواند منجر به حفره ها شود، وضعیتی که هر جا حباب های هوا در نزدیکی پروانه تشکیل شود، سپس به سیگنال های شوک در پمپ آب منجر شود. در نهایت، سایش پروانه پمپ می تواند توسط مواد جامد تاخیری در سیال تخریب شود.

 • منابع:
  1. Water Pump Types and Applications
 • تبلیغات: 
  1. آموزش یکی از ساده ترین کار ها برای ثروتمند شدن
  2. کنسرو هایی که به جای فلز با چوب بسته‌بندی می‌شوند!
  3. ساخت ماشین لباسشویی که می تواند کل لباس یک محله را بشوید
  4. با پوشیدن لباس مجلسی به وزن دلخواه خود برسید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.