با زعفران 4 گرمی مصطفوی پوست شادابی داشته باشید

زعفران ۴ گرمی مصطفوی یک ادویه طعم دهنده در غذاهاست. با این حال، مقدار بیش از حد زعفران ممکن است رحم شما را منقبض کند و منجر به سقط جنین شود. یک مطالعه نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض سطوح بسیار بالای زعفران ممکن است میزان سقط جنین را در زنان باردار افزایش دهد. بنابراین زنان باردار باید از مصرف دوز بالای زعفران خودداری کنند.

تغذیه با شیر مادر
اطلاعات علمی کافی برای تایید مقدار بی خطر زعفران برای مادران شیرده یا شیرده وجود ندارد. بنابراین، باید با متخصص زنان خود مشورت کنید تا از هر گونه عوارض جانبی برای خود و کودکتان جلوگیری کنید.

درمان روانی
زعفران خلق و خوی شما را تغییر می دهد. ممکن است باعث ایجاد رفتار تکانشی در بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی یا سایر عدم تعادل های روانی شود.

آلرژی گیاهی
افرادی که به انواع خاصی از گیاهان حساسیت دارند ممکن است به زعفران حساسیت داشته باشند. پس مطمئن شوید که از زعفران در امان هستید. در صورت بروز راش یا آلرژی، فوراً از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کمک بگیرید.

جراحی
زعفران سیستم عصبی مرکزی را تسکین می دهد. بنابراین، مصرف زعفران را دو هفته قبل از جراحی برنامه ریزی شده قطع کنید. این اقدام احتیاطی از هرگونه تداخل بیهوشی و سایر داروها در حین جراحی جلوگیری می کند.

در مورد مصرف زعفران باید چند نکته دیگر را به خاطر بسپارید.

قبل از مصرف هر گونه مکمل با پزشک خود مشورت کنید.
دوزهای بیش از حد 5 گرم یا بیشتر ممکن است اثرات سمی داشته باشد.
پودر زعفران ممکن است با رنگ های مصنوعی تقلب شود. بنابراین، از یک منبع معتبر خرید کنید.
خط پایین
زعفران یک گیاه گران قیمت در آشپزی است. مزیت مهم زعفران این است که حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است. ممکن است به کاهش یا جلوگیری از خطر ابتلا به بیماری های خاص کمک کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.